Už o nadcházejícím víkendu se uskuteční Letecký den Cheb. Pokud se chystáte vyrazit, věnujte pár chvil tomuto článku. Dozvíte se zde odpovědi na nejčastější otázky návštěvníků.

Dají se vstupenky koupit ještě v předprodeji?

Internetový prodej na těchto stránkách bude ukončen v pátek 12. srpna ve 23:59 hodin.

Budou vstupenky v prodeji i na místě?

Pokladny otevíráme v sobotu i v neděli v 9.00. VSTUPENKY BUDOU VŽDY K DOSTÁNÍ

Kolik stojí vstupenka?

Dospělí zaplatí 300 Kč , děti od 7 do 14 let včetně 100 Kč. Děti do 6 let mají stejně jako ZTP a ZTPP vstup zdarma. Vstupenka je jednodenní. Další možností je pořízení vstupenek do Zlaté zóny. Ta nabízí vlastní tribunu, stánek s občerstvením.

Pojedou z Chebu i letos speciální autobusy?

I letos organizátoři zajistili autobusovou dopravu zdarma. Z nádraží v Chebu z nástupiště B10 i zpět z letiště do města budou jezdit autobusy v pravidelných intervalech mezi 9:00 až 19:00 v sobotu a 9:00 až 18:00 v neděli. Vstupné se platí až při vstupu do areálu letiště.

Jak je na letišti zajištěno parkování?

Pro návštěvníky bude přímo u letiště připraveno velkokapacitní parkoviště. Na místě je potřeba zaplatit 100 Kč jako parkovné za každý vůz. Po oba dny se areál otevírá úderem 9.00. Více o dopravě ZDE.

Program je v sobotu i v neděli stejný?

Program je z drtivé většiny naprosto stejný. Liší se pouze vystoupením armádních Gripenů, kteří budou bavit diváky v Chebu jen v sobotu. Druhý rozdíl je ve vystoupení amerických lehkých vrtulníků Robinson. V sobotu se můžeme těšit na vystoupení vrtulníku R66 a v neděli na dvojici helikoptér R44. Kompletní program ZDE.

Kde se dozvím více o programu?

Program i další informace o Leteckém dni v Chebu najdete v brožuře, která bude na místě k dostání zdarma. Další možností jsou tyto stránky a Facebook, kde nabízíme nejdůležitější informace i aktuality a případné změny v programu.

Může se během akce filmovat a fotografovat?

Samozřejmě, fotografování je na akci povoleno. Pro vaši bezpečnost i bezpečnost ostatních návštěvníků prosíme, abyste dbali pokynů pořadatele a nevstupovali mimo vymezený divácký prostor. Budeme rádi, když nám vaše nejlepší fotografie, kterými se budete chtít pochlubit ostatním, zašlete na mail jpoor@4pro.cz.

Mohu vzít na akci svého psa?

Ano, ale je třeba počítat s omezením. Bezpečnostní služba na letišti může vyžadovat náhubek a vodítko. Celodenní program navíc v různých částech vystoupení obsahuje pyrotechnické efekty, samotné vystoupení, např. letounů Armády ČR, jsou extrémně hlučné. Proto by každý pejskař měl uvážit, zda právě jeho domácí mazlíček zvládne takovou zátěž.

Koná se akce za každého počasí?

Předpověď počasí zatím slibuje parádní víkend jako stvořený pro návštěvu letiště v Chebu. Nicméně přízeň počasí je samozřejmě pro návštěvníky i pro samotné účinkující důležitým faktorem. Při špatném počasí (silný vítr a déšť) tak bohužel může dojít k přerušení programu, některá vystoupení mohou být úplně zrušena. Některá vystoupení může narušit počasí i mimo Cheb, záleží totiž také na podmínkách na domovských letištích samotných účinkujících. O veškerém dění budou organizátoři aktuálně informovat jak na webových stránkách, tak i na Facebooku.