Letiště v Chebu si v sobotu 13. srpna 2022 po dvou letech znovu přichystalo pro všechny fanoušky leteckou show. Na úvodní den dorazily tisíce diváků, kteří si mohli užívat nadupaný program.

Během odpoledne se na nebi vystřídali všichni slibovaní hosté, kteří přijali pozvání a přiletěli pobavit obecenstvo. Drtivá většina z nich navíc své krásné stroje nechala po celý den na obdiv na stojánce, takže o krásné fotky přímo z divácké zóny určitě nebyla nouze.

V podstatě stejný program – najdete ZDE – organizátoři slibují odlétat i v neděli. Na nebi se neobjeví pouze armádní Gripeny a vrtulník Robinson R66 nahradí dvojice helikoptér Robinson R44.

Jedinou komplikací úvodního dne byl příjezd automobilů na letiště a tvořily se kolony. Organizační tým proto žádal už před akcí a přichází s prosbou i k fanouškům, kteří se chystají na Letecký den Cheb i v neděli, aby přijeli pokud možno už v dopoledních hodinách. Areál se otvírá už v 9:00 a kromě nádherné stojánky letadel či možnosti vyhlídkových letů, budou připraveny také atrakce pro děti, stánky s občerstvením nebo například dobové tábory z II. světové války.    

Sobotní program si teď můžete připomenout ve fotogalerii od našich fotografů Romana Knedlíka a Roberta Moutelíka