O víkendu 13. a 14. srpna 2022 se na letišti v Chebu konala akce Letecký den Cheb. Ke konci nedělního programu došlo k letecké nehodě účinkujícího, zkušeného pilota, při jeho vystoupení mimo display zónu. Letadlo dopadlo mimo letiště a mimo zástavbu. „Za všechny organizátory, ostatní piloty a mohu určitě říct i všechny fanoušky letectví, bychom chtěli v první řadě vyjádřit upřímnou soustrast celé rodině, příbuzným a kamarádům zesnulého pilota. Pro nás všechny je to nenahraditelná ztráta skvělého člověka, kamaráda a pilota,“ říká letový ředitel leteckého dne Miroslav Rod.

Letecký den probíhal v souladu s podmínkami úřadu pro civilní letectví pro pořádání leteckých veřejných vystoupení. Bezprostředně po nehodě byly uvedeny v činnost nouzové plány, letový provoz byl ukončen. V areálu se navíc během celého víkendu nacházely stanoviště všech záchranných složek, takže i jejich aktivace byla okamžitá.

Organizátoři velice děkují všem divákům za spolupráci s pořadateli po ukončení akce. Jejich odchod z areálu letiště, ať už na parkoviště k automobilům nebo na autobusovou zastávku, byl naprosto poklidný. Zároveň je potřeba zmínit až neuvěřitelnou vlnu solidarity, a hlavně kondolencí na sociálních sítích.

Po vyklizení areálu leteckého dne a po dohodě s příslušnými orgány byl obnoven letecký provoz pro odlety ostatních účinkujících z letiště. To se dělo až po odchodu všech návštěvníků letiště.

K samotné nehodě a důvodům, proč se stala, se organizátoři nebudou vyjadřovat. Plně spolupracují s příslušnými orgány, kteří událost vyšetřují.