Příběh rodinného dědictví a lásky k létání: Vystoupení letadel SIAI Marchetti SF-260

07.03.2024

Zajímavým vystoupením bude v Chebu show otce a syna Niebergallových, kteří předvedou akrobacii ve dvou letadlech SIAI Marchetti  SF-260. Těšit se můžeme na ukázku plnou napětí a radosti, kdy Ralf a Nico ukáží své letecké umění.

V kokpitech těchto majestátních strojů uvidíte otce a syna. Mladý Nico ve svých 29 letech vede formaci jako vedoucí týmu a má licenci na motorové létání již od svých 16 let. Jeho otec Ralf, 57 let starý veterán leteckých show, je jeho spolehlivým „wingmanem“ ve vzduchu. V České republice se toto duo představí vůbec poprvé.

Letouny SIAI Marchetti SF-260 nejsou jen stroje, jsou to nositelé rodinného odkazu a lásky k letectví. Jejich hlavním posláním byl výcvik nových vojenských pilotů. Některé verze těchto strojů byly vyráběny rovnou jako militarizované pro boj s gerilovými oddíly. Úspěšně působily v mnoha státech Afriky, jihovýchodní Asie a jižní Ameriky.

Ralfův stroj pochází z roku 1967 a sloužil jako cvičný letoun belgické armády, zatímco Nicův stroj z roku 1971 byl původně prodán v Německu a později restaurován otcem. Po dlouhých letech obnovy a rekonstrukce se v roce 2021 konečně podařilo uskutečnit první let těchto historických křídel.

Letadla mají své útočiště na historickém armádním letišti Mendig v Německu. Hangáry, které kdysi sloužily německému Bundeswehru, svědčí o vznešeném dědictví rodiny Niebergallů.

Představení trvá 12 minut a diváci budou svědky precizní formace a akrobatických manévrů. Celá show pak vyvrcholí srdcem na obloze, symbolizujícím vášeň a oddanost leteckému umění.

Příběh těchto letadel není jen o technice a dovednostech, ale o rodinném dědictví a vášni pro létání, která překračuje generace. Každý průlet a každý akrobatický kousek je pro let SIAI Marchetti SF-260 symbolem oddanosti, dovednosti a rodinného spojení ve vzduchu.